Proč je regulace důležitá

Na serveru OpceBinarni.cz jsem zahlédl zajímavou diskuzi u článku o brokerovi eXbino. Pro mě překvapivě se našli zastánci názoru, že je regulace zbytečná.

Pro začátek si připomeňme, co regulace binárních brokerů znamená. Brokeři musí dodržovat celou řadu pravidel a zákonů, mimo jiné se musí chovat férově ke svým zákazníkům, musí držet klientské peníze na oddělených bankovních účtech, předkládají finanční výkazy ke kontrole atd.

Navíc klientské peníze jsou pojištěné, takže pokud se s brokerem něco stane, zákazníci o ně nepřijdou.

A v tomto světle čtete názory, že je to jedno, že můžete klidně obchodovat i u neregulovaných brokerů. Kteří nepodléhají žádnému dozoru, vaše peníze ukládají kdo ví kam a nejsou pojištění, takže když zavřou dveře, o peníze definitivně přijdete. A nebudete ani mít kam podat stížnost.

To skutečně nechápu. Sám jsem viděl celou řadu brokerů zkrachovat nebo prostě zmizet beze stopy. Pochopitelně s penězi zákazníků. Ano, regulace neposkytuje stoprocentní jistotu, že je broker kvalitní, ale přináší určité záchranné brzdy. Proč se jich tedy zříkat a obchodovat s brokery, kteří sídlí někde na ostrovech v Pacifiku?

Pro obchodování s neregulovanými brokery neexistuje jediný racionální argument a opravdu doporučuji se jim vyhýbat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *