Proč je hedging na binárních opcích nesmysl

hedgingPřes e-mail se mi dostalo už několik nabídek na obchodní systémy pro binární opce, které obsahovaly jednu zajímavou, lež absolutně nesmyslnou formulaci.

Byly to sice zahraniční obchodní systémy, ale podle mých zkušeností je dost dobře možné, že se brzy dočkají překladu do češtiny, takže nás můžou podobné nesmysly potkat i u nás. A o co konkrétně se jedná?

V těch prezentacích zaznívá, že je daná strategie stoprocentní, protože když náhodou v průběhu obchodu detekuje, že by se cenový pohyb mohl obrátit, otevře pozici na druhou stranu, takže obchod skončí při nejhorším na nule.

Bohužel jsou tyto prezentace určené lidem, kteří s binárními opcemi nemají vůbec žádné zkušenosti, takže je můžou oklamat. Ale stačí si uvědomit, že návratnost u žádné opce tohoto druhu nedosahuje 100 procent, tudíž otevřený protichůdných určitě nezaručuje nulu.

Když protichůdné pozice otevřete současně, máte jistotu ztráty. Když druhou protichůdnou pozici otevřete později, tak pokud skončí cena v intervalu mezi vstupními cenami obou opcí, bude to dvojnásobný zisk, ale ve všech ostatních případech ztráta.

Takže při pozdějším otevření druhé obchodní pozice do protisměru máte šanci 1:3, že dosáhnete zisku. A to je u binárních opcí málo.

Takže se nenechte ošálit sladkými marketingovými řečmi podvodníků a používejte selský rozum, když hodnotíte jakoukoliv obchodní strategii. Hedging jako takový se dá lépe používat u ostatních investičních nástrojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *