Proč IQ Option blokuje účty

Někteří obchodníci se můžou u brokera IQ Option dostat do problémů a v tomto článku se podíváme na možné důvody.

IQ Option brokerIQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) patří mezi nejoblíbenější brokery binárních opcí, protože poskytuje neomezené demo zadarmo a má vstřícné podmínky i pro reálné účty. Jedná se o brokera regulovaného, který podle mých zkušeností velmi dbá na to, aby vše, co dělá, bylo v souladu se zákony.

A z toho může vyplynout také nemilá situace, kdy dojde k zablokování obchodního účtu. Kdy se tak může stát?

  • Když pro vklad peněz nebo výběr z obchodního účtu použijete platební údaje někoho jiného. Kvůli zákonům proti praní špinavých peněz musíte používat jen bankovní účty, platební karty a elektronické peněženky, které patří vám.
  • Pokud finanční oddělení brokera zaznamená podezřelou transakci na vašem obchodním účtu. Dojde pak ke kontaktu, abyste potvrdili danou transakci.
  • Když broker přijde na to, že máte víc reálných účtů. Můžete mít jen jeden.
  • Pokud poskytnete brokerovi falešné údaje o sobě, jako třeba zalžete o věku.
  • Když brokerovi neposkytnete dokumenty pro ověření vaší totožnosti.
  • Pokud jste ze země, jejímž rezidentům IQ Option služby neposkytuje: USA, Austrálie, Belgie, Izrael, Súdán, Sýrie, Írán, Severní Korea a Japonsko.

Pokud se vám stane, že vám IQ Option zablokuje účet, kontaktujte přímo brokera s žádostí o řešení.

Nutno dodat, že ze stejných důvodů vám může zablokovat účet jakýkoliv broker binárních opcí, protože vyplývají ze zákona. Nejedná se tedy o nic výjimečného nebo rozmar IQ Option.

One thought on “Proč IQ Option blokuje účty

  1. Prosím o radu. Dnes jsem od brokera IQ option dostala email, ve kterém mi sdělují, že musím do 7 dnů ověřit údaje (aktualizaci po roce), a to, krom jiného, i daňový doklad od mého daňového úřadu a osvědčení o bydlišti od obce. Nejsem zisková, proto nebylo co uvádět do daňového přiznání, toto za mě podal zaměstnavatel. Musím žádat zaměstnavatele o potvrzení?? A pod osvědčením od obce si mám představit co?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *