Pokud obchodujete CFD, dejte si pozor na ochranu

Obchodování CFD vyžaduje stop lossCFD neboli Contract for Difference je velmi rozšířený nástroj, ovšem pokud na něj přecházíte z binárních opcí, musíte se naučit několik důležitých věcí.

CFD se nově objevily například v nabídce broker IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení), který s ním umožnil obchodování s kryptoměnami a měnami, přičemž pořád platí, že demo účet je zadarmo a neomezený.

První specifikum CFD je, že ztráta může přerůstá váš zůstatek na obchodním účtu, takže brokerovi budete doplácet peníze. Naštěstí někteří brokeři, včetně zmíněného IQ Option, nabízejí chráněné CFD, což znamená, že nikdy nemůžete utrpět větší ztrátu, než jste si sami v obchodu nastavili pomocí ochranného příkazu stop loss (automatic close on loss).

Tím se dostáváme k další podstatné věci, tento ochranný obchodní příkaz na omezení ztráty musíte sami nastavit při nebo po otevření obchodu! Pokud to neuděláte, jeden obchod vám může vyprázdnit účet.

Jak už jsem na těchto stránkách uvedl, riskovat na každý obchod byste měli jen pár procent svého obchodního kapitálu. Takže prostřednictvím stop lossu toto procento přenesete do každého obchodu. U IQ Option lze dokonce přímo nastavit, že chcete na daný obchod riskovat například jen 2 procenta zůstatku na účtu.

Dodržování pravidel money managementu a používání stop lossu je naprostý základ. V kombinaci s pákovým efektem pak určujete, jak daleko stop loss od svého vstupu umístíte. To už je hlubší otázka a vzdálenost umísťování stop lossů si musíte natestovat a určit v rámci svého obchodního systému.

Cena obvykle potřebuje určitý prostor pro pohyb, takže příkaz by neměl být moc natěsno. Zároveň představuje vaše riziko, takže ani ne moc daleko, protože se bude poměřovat se ziskem, kterého můžete dosáhnout. Ale to už je na jiný článek.

To podstatné, které jsem chtěl tímto příspěvkem zdůraznit, je volba brokera, který garantuje plnění stop lossu a samotné používání stop lossů, abyste omezili ztráty, které pravidelně přicházejí a jsou nedílnou součástí obchodování. Žádný obchodní systém nenaděluje jen zisky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *