Obchodovat kryptoměny nebo do nich investovat?

KryptoměnyKryptoměny jsou nové podkladové aktivum, které si žádá zvláštní přístup. Ale jaký je nejefektivnější?

Zřejmě většina lidí se pustila do obchodování kryptoměn, protože jsou velmi volatilní, dlouhodobě rostly a bylo možné dosahovat relativně velkých zisků. Ale letos se časy změnily a strategie nakoupit a držet se od ledna moc nevyplácí.

Je tedy lepší kryptoměny spíš aktivně obchodovat krátkodobými pozicemi. Upřímně, univerzální odpověď neexistuje. Pokud vám obchodování krátkodobých pozic přináší zisky, držte se ho.

Pokud ale tápete a nevíte, jak obchodovat, podle mě je pořád lepší se kryptoměnám věnovat jako investicím. To znamená udělat si pečlivou analýzu faktů a podle toho se rozhodnout, které měny nakoupit a dlouhodobě držet.

Proč si to myslím? Protože trhy jsou stále divoké a přijde mi, že je čím dál těžší předpovídat jakékoliv krátkodobé pohyby. Platí to i pro Forex, futures a další nástroje. Intradenní obchodování je velmi obtížné a stresující, v podstatě stojíte proti sofistikovaných obchodním robotům, se kterými je těžké bojovat.

Mně se stále jeví jako nejlepší přístup vyhradit si peníze, které si můžete dovolit ztratit, po důkladné analýze je investovat do kryptoměn, kterým věříte nejvíc, a víceméně zapomenout. Nedávat si žádné časové limity na to, kdy z toho musíte něco mít, ale jen rozpět několika let.

Pak nebudete ve stresu a kontrolovat grafy každou chvíli, necháte trhy, ať si udělají to své, a po čase pak můžete inkasovat velmi zajímavé zisky. Může to být třeba až za tři roky, takže musíte mít jiné příjmy, a tohle brát spíš jako něco vedlejšího, co může, ale také nemusí vyjít.

Bitcoinoví milionáři také čekali několik let, než inkasovali velké zisky. Je dobré si dopředu říct, jakého zisku byste chtěli dosáhnout, ale nedávejte mu časový limit. Jen rozpětí, ve kterém zvážíte, co s obchodní pozicí dál. Je to takový investiční styl, ale může být velmi výnosný, dlouhodobě tímto způsobem obchoduje například Warren Buffett.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *