Obchodování akcií přes binární opce

akcie-appleZačátečníci v binárním obchodování často upřou svoji pozornost výhradně na měny, co se podkladových aktiv týče, ale podle mě je to škoda.

Neříkám, že je na obchodování měn něco špatného, ale je škoda se nepodívat i na jiná aktiva, jestli by se nám neobchodovala lépe. Z mého pohledu jsou hodně zajímavé akcie. Už třeba z toho důvodu, že zprávy o tom, co se děje s firmami, jako jsou Google, Apple nebo třeba Microsoft často slýcháme, aniž bychom se o ně vyloženě zajímali.

Nebo někdo třeba je fanda do IT a jiné elektroniky, takže o tom dobrovolně sbírá informace. No a takové informace lze pak využít pro obchodování binárních opcí na akcie takových firem. Například chladné přijetí nového iPhonu může být impulsem pro koupi opce Put na akcie Applu.

Samozřejmě není možné jen tak střílet obchody podle citu hned od začátku, nejdřív je třeba si svůj přístup vyzkoušet na demo účtu, ale rozhodně je to zajímavá alternativa k měnám, u kterých se v makroekonomických zprávách vyzná jen málokdo.

Pak jsou tu obchody, které se nabízejí samy, jako třeba nedávný skandál Volkswagenu, který nemohl než srazit hodnotu jeho akcií. Je to takové klasičtější obchodování trochu jako za starých časů na parketu, kdy fundamentální analýza hrála větší roli než dnes, alespoň si to tedy myslím.

U zásadních zpráv není až tak těžké načasovat vstup, větší pozor je třeba si dávat na výstup, tedy na splatnost opce. Protože po velkých pohybech zpravidla následují korekce, takže je třeba vysledovat, jak dlouhá expirace nám dá v konkrétních případech největší šance na úspěch.

Pokud jste tedy dosud uvažovali jen o měnách, zkuste se u binárních opcí podívat i na akcie, podle mě jsou poměrně dobře obchodovatelným aktivem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *