Nevýhody binárních opcích

nevyhodyVětšina webů píše o tom, jaké má obchodování binárních opcí výhody. Já binární opce stále vnímám pozitivně a nemíním se jim přestat věnovat, ale pro změnu mě napadlo také zmínit nevýhody, které s sebou přinášejí.

Hlavní výhoda, kterou je jednoduchost, je totiž částečně vykoupena nemožností řídit obchody a výstupy z pozic. Pro někoho je to komplikace, pro jiného nástroj pro dosahování vyšších zisků.

U binárních opcí musíte vždy vyhrát nadpoloviční většinu obchodů, abyste mohli vydělávat. U jiných nástrojů, u kterých si můžete sami řídit výstupy z obchodů, můžete uspět i s nižší úspěšností. Samozřejmě musí být spojena s cílením na větší cenové pohyby.

Celé je to dané tím, že u opcí buď zhodnotíte svůj vklad typicky o 80 procent, nebo ztratíte 100 procent (celou investici). Například na Forexu si ale můžete říct, že vystoupíte z obchodu, když se cena pohne proti vám o 100, nebo když se pohne vaším směrem o 300. To znamená, že jeden zisk pokryje tři ztráty (poplatky teď řešit nemusíme).

To je podle mě největší nevýhoda binárních opcí, i když samozřejmě vyplývá z jejich podstaty. Když vám stačí pohyb o velikosti 1 na dosažení maximálního zisku, je to velmi slušná kompenzace.

Navíc dosáhnout na větší cenové pohyby u jiných nástrojů není tak jednoduché. Pokud vám obchodní strategie funguje na opcích, její přenesení třeba na akcie nemusí mít stejné výsledky, a už vůbec nemůžete očekávat, že byste určitě dosahovali na velké pohyby, které by vám umožnily poměr rizika a zisku 1:3.

Zkrátka každý nástroj má svá specifika, kterým je třeba přizpůsobit strategii.

Pokud bych měl zmínit další nevýhody, tak mi u opcí trochu schází v nabídkách brokerů větší nabídka či volba expirací. Například abych si mohl po hodinách volit splatnost svých obchodů. Mám totiž rád dlouhodobější obchody, které mají splatnost třeba i do druhého dne, zatímco nabídky brokerů evidentně preferují splatnosti kratší v rámci stejného dne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *