Na kryptoměny se chystají velké peníze, co to přinese?

PenízePoslední měsíce jsou plné pozitivních zpráv pro kryptoměny, ale zatím se to neprojevuje na cenách.

Pokud jste investovali do kryptoměn, asi jste teď zklamaní, nebo alespoň nedočkaví, až se zase začne dít něco pozitivního. Protože letošní rok je zatím ve znamení velkých poklesů.

Nikdo s jistotou samozřejmě nemůže říct, jestli kryptoměny budou znovu růst, případně jak moc, ale pokud se podíváte na novinky, zjistíte, že bychom se mohli dočkat opět něčeho velkého.

Například Fidelity Investments, což je jedna z největších světových investičních společností spravující biliony dolarů, totiž ohlásila založení divize, která se bude zabývat investicemi do kryptoměn.

Nebo jiný příklad, ještě letos by se měla spustit kryptoměnová burza Bakkt, za níž stojí stejní majitelé jako za slavnou New York Stock Exchange. A takových příkladů přibývá každý měsíc.

Jiným slovy na kryptoměny se chystají biliony dolarů. Jistě, ne všechny peníze přitečou formou investic do jednotlivých měn, velká část jde do infrastruktury a služeb, ale svědčí to o tom, že velcí finančníci věří, že kryptoměny mají budoucnost.

Celé to působí dojmem, že jsou trhy udržovány na určité úrovni, dokud nebude vše připraveno na spuštění ve velkém.

Jestli si vzpomínáte na přelom roku 2017 a 2018, kdy kryptoměny letěly nahoru, infrastruktura selhávala. Kryptoměnové burzy zastavovaly příjem nových klientů a mnoho investorů tak přišlo o možnost uskutečnit své investice.

To bylo jasným signálem, že je třeba značně posílit infrastrukturu, aby ustála příval velkých peněz. A to posilování se dělo v průběhu celého letošního roku. Otázka je, kdy bude dostatečné a kdy se opět něco začne dít.

Co to přinese. Můj osobní názor je, že se dočkáme dalších masivních růstů kryptoměn. Ale myslím, že ne všech, protože za letošek vznikly další stovky kryptoměn, které jsou k ničemu. Je proto si třeba pečlivě vybrat, do čeho investujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *