Na co si dát pozor při obchodování binárních opcí

binárníopceradyV předchozím článku o brokerech binárních opcí jsme si řekli, že si v prvním kroku musíte vybrat spolehlivého makléře, jinak o své peníze můžete přijít nezávisle na obchodních výsledcích. Teď se pokusím upozornit na další věci, na které je třeba si dávat pozor při binárním obchodování.

Výše investic

Burzovní obchodní neboli trading nabízí velmi lákavé možnosti výdělku, teoreticky můžete za jeden den třeba zdvojnásobit svůj kapitál. Ale bylo by to za cenu nepřiměřeného rizika, takže pokud by vám pár obchodů nevyšlo, mohli byste si celý svůj účet zlikvidovat. A to samozřejmě nechcete, takže do každého obchodu s binární opcí byste měli investovat maximálně 10 % svého kapitálu na účtu, ale to je opravdu maximum spíš pro zkušené tradery, osobně bych doporučoval tak 5 procent. Z toho mimo jiné také vyplývá, kolik byste měli mít na účtu, když chcete začít obchodovat. Pokud je minimální obchod 10 eur, tak byste měli mít 200 eur atd.

Plánovaní obchodů

Lákavá výše potenciálních zisků by vás mohla svést k rychlému klikání obchodů, ale to by opět byla jen cesta k nule na účtu. Z logiky věci a nastavené procentuální úrovně návratnosti vyplývá, že 50procentní úspěšnost obchodů by vedla ke ztrátě. Potřebujete nejméně 58 procent, ale aby účet zajímavě rostl, mělo by to být tak 65. Čím víc, tím samozřejmě lépe.

Také nemůžete obchodovat náhodně. Držte se tedy toho, jak se cena pohybuje. Pokud vidíte, že plynule roste, zvažujte jen obchody Call, neboli spekulace na růst. A opačně, při plynulém poklesu vás musí napadnout jen Put, neboli spekulace na pokles. Strategie pro binární opce budu rozebírat později, prozatím si vystačíme s tím, že byste nikdy neměli obchodovat proti směru cenu s tím, že „teď už se to určitě musí otočit“. Takhle byste si také mohli vybílit účet.

Omezené obchodování

Málokdo vám to řekne, broker určitě ne, ale nejlepší je si stanovit maximum, kolik budete denně obchodovat. A to buď časové maximum, nebo maximální počet obchodů. Já například obchoduji dvě hodiny denně a maximálně pět obchodů. Skončím podle toho, co nastane dřív. Má to hodně výhod, především nejsem náchylný k chybám a držím si potřebný odstup. A pak taky obchodování má být lepší než zaměstnání, takže přeci nebudu tradingem trávit celý den.

Reinvestice

Když se vám daří obchodovat ziskově, je třeba najít kompromis mezi tím, kolik budete vybírat a kolik si budete nechávat na účtu binárních opcí pro další obchodování. Vždy je dobré dělat obojí, tzn. část vybírat a část nechávat. Když budete dělat jen jedno, časem můžete litovat, kdyby se něco nepodařilo.

Automatické obchodní systémy

Poslední dobou vídám neskutečné množství automatizovaných obchodních systémů na binární opce. Všechny, které jsem viděl, jsou neskutečný brak, který vám tak akorát vybílí účet. Hodně rozšířené jsou Optionavigator a BinaryBotPro, v těch odkazovaných článcích sami uvidíte, že jsou to jen podvody. Takže jim určitě nesvěřujte své peníze.

Čas

Tento článek zakončím radou. Dejte si na čas. Nestresujte se tím, že si bude klást pevné cíle, jako že za měsíc vám musí binární opce vydělávat víc než zaměstnání. Takové tlaky vedou většinou k selhání. Neříkám, abyste od toho nic nečekali, ale buďte flexibilní, co se nepodaří teď, podaří se později.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *