Kryptoměny se rozhýbaly, začíná oživení trhů?

BýkPo delší době nastal větší cenový posun kryptoměn směrem nahoru, můžou se investoři začít radovat?

Možná jste sice už zahlédli titulky o tom, jak je cenový pokles kryptoměn nejdelší v historii, ale ve skutečnosti to zatím nikdo neví. Nejnižší ceny od posledního vrcholu totiž byly loni v prosinci, a pokud už níž nepůjdou, medvědí trh skončil právě loni v prosinci.

Dění z posledních dní naznačuje, že by tomu tak mohlo být. Přední kryptoměny, jako bitcoin, XRP a ethereum tentokrát letí nahoru stejně rychle jako jejich menší sourozenci.

Po delší době jsou vidět zelená čísla téměř už všech kryptoměn najednou, což bylo běžné naposledy v roce 2017. Radovat se by však mohlo být předčasné.

Nechápejte mě špatně, podle mě kryptoměny pojedou znovu nahoru, jen je otázka kdy. Možná to už začalo, možná si ještě budeme muset počkat, ukáže to čas.

Faktem je, že zatímco ceny klesaly, kryptoměny jako odvětví udělaly velký pokrok. Zaujal mě především Ripple, který navázal spolupráci už s více než 200 finančními institucemi, přičemž zhruba 20 jich začíná používat XRP pro mezinárodní převody peněz.

To by mělo pomalu začít budovat reálnou poptávku po této kryptoměně a zvedat její cenu. Alespoň taková je teorie.

Faktem je, že XRP je jednou z mála kryptoměn, které se už dočkaly reálného firemního nasazení a podle všeho mají velkou budoucnost.

Není vyloučeno, že ceny nahoru nejdřív znovu požene pouze spekulativní poptávka, ovšem z dlouhodobého hlediska je lepší se spoléhat na utility demand, tzn. poptávku diktovanou použitím kryptoměny v reálném byznysu.

Vzhledem k tomu, kolik tradičních investičních firem za poslední rok investovalo do tohoto prostoru, myslím, že máme na co se těšit. Rok 2017 možná byl jen ochutnávkou toho, co nás čeká, až to začne ve velkém s velkými hochy ze světa financí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *