Kolik času věnovat obchodování

cas-na-opceV poslední době jsem zhlédl několik videí s obchodníky, kteří si trading vydělávají na živobytí, a v několika případech mě zarazila jedna věc. Někteří tradeři mají velmi stresující každý obchodní den, kdy neustále sledují zprávy a případně rychle běží k počítači, aby stihli otevřít obchody.

Obchodují téměř celý den a jsou v neustálém shonu, aby jim něco neuteklo. To je styl, který já osobně nevyznávám. Vydělávání peněz je jen jeden aspekt burzovního obchodování, v podstatě stejné důležité jsou pro mě aspekty jako svoboda a klid.

Když s obchodováním začínáte, často je to při zaměstnání a podnikání, takže času na binární opce stejně nemáte moc. Pokud to dopracujete na obchodníka, který se tradingem živý, můžete tomu věnovat víc času. A to je ten okamžik, kdy bych si dával pozor, aby mě to nepohltilo jako lidi, které jsem popsal výše.

Být v neustálém stresu a nemít čas se ani v klidu najíst, to je podle mě cesta ke zdravotním problémům, ze kterých vás ani ty vydělané peníze nedostanou. Proto bych doporučoval už od začátku stavět obchodní strategii tak, abyste ji zvládali v klidu obchodovat. Klid potřebujete už proto, abyste mohli s chladnou hlavou exekuovat svůj obchodní plán a nedělat chyby.

Později pak oceníte klid jak zkvalitnění života. A nemá cenu u grafů trávit celý den, pak nemáte čas na nic jiného a život vám může rychle utéct. Podle mých zkušeností stačí si na obchodování vyhradit pár hodin denně, jde to zvládnout i s několika minutami.

Vše se odvíjí od strategie a splatnosti opcí, kterou budete obchodovat. Osobně preferuji delší splatnosti a pomalejší grafy. Ale to je styl, ke kterému jsem dospěl až s postupem času. Když jsem začínal, hledal jsem spíš „akci“ na rychlých grafech. A vím, že to tak má mnoho obchodníků. Ale vězte, že u tradingu také platí, že méně je kolikrát více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *