Jaké jsou alternativy k binárním opcím

Na tomto webu pravidelně píšu o binárním obchodování opcí, nicméně to nepředstavuje jedinou možnost, jak vydělávat finančními spekulacemi.

Podle mého názoru zůstávají binární opce nejlepší vstupní branou do světa burzovního obchodování, protože jsou tím nejjednodušším investičním nástrojem. Obchodování si nemusíte komplikovat a stačí se zaměřit na načasování vstupů a volbu správné splatnosti.

Měnit obchodní nástroj jen proto, že se nám s ním ihned nedaří, pravděpodobně nepovede k úspěchu. Nicméně pokud si chcete vyzkoušet jiné nástroje, samozřejmě můžete, ale připravte se na to, že budou komplikovanější.

Pokud přejdete na klasické opce, tak zjistíte, že opce můžete nakupovat, ale i prodávat (vypisovat). Váš zisk se bude odvíjet nejen od pohybu ceny podkladového aktiva, ale také v průběhu času. Vytváření strategií proto bude značně komplikovanější a jedná se o nástroj, který je dle mého vhodný až pro pokročilé obchodníky.

Složitostí někde mezi binárními opcemi a klasickými opcemi je obchodování futures nebo spot Forexu. U nich nehraje čas tak významnou roli, ale musíte si lámat hlavu s tím, kdy a jak uzavřete obchodní pozici. A to nejen v případném zisku, ale i ve ztrátě. A to také není zrovna jednoduché.

Je třeba mít strategii propracovanou nejen z hlediska vstupů do obchodů, ale také z hlediska výstupů. Výstupy jsou tu stejně důležité jako vstupy. To zhruba zdvojnásobuje možnosti a pochopitelně to také ztěžuje stavbu strategií. Modelovat je můžete podle vstupů i výstupů, kombinací je nekonečné množství.

To samozřejmě neznamená, že nelze uspět. Jen jsem chtěl prezentovat fakt, že jsou všechny ostatní investiční nástroje komplikovanější, takže představa, že pokud se mi nedaří v binárním obchodování, situaci vyřeším přechodem na jiný nástroj, je podle mě naivní.

Pro pár výjimek může platit, že více možností otevře cestu k vyšší úspěšnosti, ale pro většinu lidí podle mě bude platit, že pokud neuspějí s binárními opcemi, změna obchodního nástroje jim moc nepomůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *