Jak začít s obchodováním kryptoměn

Obchodování kryptoměnKryptoměny hýbou světem a jejich masivní cenové pohyby lákají k investování. Jak ale začít, abyste se nespálili?

V první řadě je třeba si uvědomit, že co dokáže zdvojnásobit svoji hodnotu během pár dní, dokáže také třeba polovinu své hodnoty ztratit během stejně dlouhé doby. Zkrátka kryptoměny jsou volatilní oběma směry, nejen nahoru.

Z toho vyplývá, že jejich obchodování musíte dobře zvážit. Přístupů je několik. Například si můžete udělat analýzu a rozhodnout se pro dlouhodobé držení v řádu let. Pak prostě kryptoměny nakoupíte, uložíte do peněženek a „zapomenete“ na ně.

Pokud chcete obchodovat aktivnějším způsobem a nedržet roky, pak pro vás bude klíčové správné načasování vstupů, stejně jako u jakéhokoliv jiného podkladového aktiva. Nenechte se zlákat rychle rostoucími cenami, nakupovat u historických maxim se vám může rychle vymstít.

Lepší je si počkat na korekce, okřídlené „buy low, sell high“ má své opodstatnění, tedy nakupujte dole, prodávejte nahoře. Samozřejmě nikdo dopředu neví, kde je dno a kde vrchol, nicméně dá se to využít opačně, když je měna na vrcholu, určitě nenakupujte.

Jestli prodávat, když cena klesá, je vždy těžší otázka. Padne cena navždy, nebo se jedná jen o korekci? To je věčné dilema. Proto musíte mít své obchodování podložené solidní strategií, vaše obchodní rozhodnutí musí být podložená a bez emocí.

Podle mého názoru je nejlepší začít na demo účtu, na kterém si můžete všechno vyzkoušet s virtuálními penězi, takže nic neriskujete.

Na demu si nejlépe uvědomíte, že obchodování není tak triviální, jak se může zdát. Můžete se začít učit časovat své vstupy a připravovat strategii, aniž byste museli vstřebat všechny technické věci kolem kryptoměn.

Pokud byste totiž chtěli nakupovat digitální měny přímo, museli byste se naučit ještě mnoho dalších věcí o fungování těchto měn, jejich peněženkách, klíčích, převodech a tak dále. To samozřejmě není nemožné, ale představuje další velkou porci informací, bez které se neobejdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *