Jak testovat strategie pro binární opce

Při poctivém testování své strategie si graf posouvejte svíčku za svíčkou.
Při poctivém testování své strategie si graf posouvejte svíčku za svíčkou.

Na svých stránkách jsem už zmínil, jakou strategii používám pro binární obchodování, a také jsem uvedl, jak si můžete postavit svojí vlastní. Budování obchodního systému jde ruku v ruce s jeho testováním, a tomuto témat se budu věnovat v tomto článku.

U binárních opcích je obrovskou výhodou, že se musíte soustředit jen na časování vstupů do obchodů, protože výstupy jsou už předem dané. Ano, sice existuje u některých brokerů možnost odprodat opci před splatností, ale to bych doporučil jen velice zkušeným obchodníkům, kteří už přesně vědí, jak se jejich systém chová a co od něj můžou v kterém okamžiku očkávat.

Pro ostatní je podle mě lepší zůstat u hlavní vlastnosti těchto opcí, tedy binárnosti, a nechat na buď a nebo.

Vrťme se tedy k tomu, že budete hledat jen co nejlepší vstupy do obchodů, ty správné okamžiky, kdy otevřít obchod s binární opcí. Ať už jsou obchodní platformy binárních brokerů sebelepší, pořád podle mě nenabízejí moc dobré prostředí pro testování.

Na to se hodí jiné nástroje a dobrou zprávou je, že jsou zadarmo. Tím nejpoužívanějším je Metatrader (návod pro používání třeba zde). Je to samostatný program, který si instalujete do svého počítače a který vám umožní pracovat s cenovými grafy.

Co je důležité, je že máte k dispozici rozsáhlá historická data (lze je dodatečně stáhnout) a mnoho různých nástrojů pro technickou analýzu, od čar až po různé ukazatele. Řadu věcí je možné do programu stáhnout a doplnit.

S Metatraderem si pak můžete libovolně dlouhou hrát, zobrazovat si různé časové rámce a hledat situace, které by se daly obchodovat. Tady je třeba zmínit, že jsou binární opce oceňované jinak/zvlášť, proto se nedivte, pokud uvidíte trošičku jiné ceny než v platformě u svého binárního brokera.

Myslím, že problém by to mohl být, jen pokud obchodujete minutové opce, u delších už by se ty rozdíly měly ztratit v tom smyslu, že nebudou mít žádný zásadní vliv na výsledky vašeho obchodování.

Při testování obchodního systému si ho nejdřív na základě svých experimentů formulujte a pak doporučuju si své teze ověřit testováním na historických datech. Při něm je dobré si graf posouvat tak, jak se odvíjel čas, a nechávat si pravou stranu schovanou.

Ono je totiž velmi snadné vidět obchodní příležitosti, když vidíte i budoucnost. Když bude skrytá a budete se posouvat svíčku po svíčce, celkem slušně si nasimulujete skutečné rozhodování, zda je signál platný a zda máte vstoupit do obchodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *