Jak postavit obchodní systém na binární opce

Klíčem pro úspěch při binárním obchodováním je samozřejmě obchodní systém. Se všemi ostatními věcmi si můžete relativně snadno poradit, ať už je to studium základů nebo výběr brokera, ale stavba obchodního systému není úplně triviální.

Většina obchodníků stejně začne nejdříve obchodovat jen tak a zadávat obchody podle citu, ale jen zlomek z nich dokáže tímto způsobem obchodovat dlouhodobě ziskově. A to víceméně díky štěstí, že se na začátku trefili do něčeho funkčního, pro co časem získali skutečný obchodnický cit.

Ostatní si musí obchodní přístup oddřít cestou pokusů a omylů. V tomto článku se vám pokusím předat alespoň pár rad a zkušeností, které vám cestu trochu usnadní a zkrátí.

V první řadě zapomeňte na to, že si někde přečtete popis obchodního systému a budete podle něj ihned ziskově obchodovat. Ve výjimečných případech můžete narazit na skutečně dobrý systém, ale i tak budete potřebovat testování a praxi, abyste ho perfektně zvládli obchodovat ziskově.

V drtivé většině případů však narazíte na totální braky, které se budou tvářit sofistikovaně, ale ziskové dlouhodobě nebudou. Většinou vznikají z nezkušenosti jejich autorů, ale to jim nelze vyčítat, snad všichni jsme si prošli obdobím sázení indikátorů do grafů a obchodováním podle sklonů křivek, jejich křížení nebo otáčení.

Člověk má tendenci hledat nejsnazší cestu, a to se děje i při obchodování binárních opcí, ale pokud nebudete mít vyloženě štěstí, snadná cesta neexistuje. Chce to píli, práci, testování a obchodování, než získáte zkušenosti a cit.

Jak poznáte špatný systém? Spolehlivě jen tak, že ho budete nějakou dobu testovat, ale ani to nemusí stačit. Jisté rysy ale mívají společné, a to především jednoduchou sadu pravidel navázanou na indikátory, jako že když se překříží dvě EMA, máte vstoupit do obchodu.

Tyto zkušenosti se těžko předávají, ale zvlášť když vám systém bude v grafech ukazovat šipky pro vstupy do obchodů, buďte si jistí, že to nic ziskového nebude. Z toho je také jasné, jak už jsme uváděli, že automatizované obchodní systémy nemají vůbec smysl, tedy alespoň ne ty veřejně nabízené „zadarmo“. Ty už z principu nemůžou fungovat. Je to lákadlo, ale pokud jim svěříte svůj binární obchodní účet, vymažou vám ho.

Nejlepší je si prostě sednout na zadek a hrát si s grafy. Studujte historii a hledejte opakující se situace, které byste mohli obchodovat. Můžete si pomoct indikátory nebo čárami, ale jen pomoct. Pak si svůj systém ověřte na demu. Teprve až pak můžete uvažovat o jeho obchodování s živými penězi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *