Jak na protitrendové obchody s binárními opcemi

Prakticky nezávisle na investičním nástroji bývá začátečníkům doporučováno, aby obchodovali v trendu. Dostanou se tak do pohybů, které mají určité momentum, a tím zvýší svoji šanci na úspěch.

Na tom podle mě není nic špatně, ale zároveň si myslím, že není třeba se úplně zříkat protitrendových obchodů. Můžete si je zkusit otestovat a sami uvidíte, jestli se vám podaří připravit na tento typ obchodů strategii s rozumnými výsledky.

obchodSvé šance na úspěch u protitrendových obchodů zvýšíte tak, že se soustředíte na support/resistance úrovně. To jsou důležité cenové úrovně, na kterých má cena tendenci výrazně reagovat.

Takové úrovně můžete identifikovat v grafech sami, nebo můžete využít indikátory, které ukazují vypočítané S/R úrovně, jako pivoty, Fibonacciho a podobně.

Na takových úrovních pak hledejte cenové formace, které by se daly úspěšně obchodovat. Pokud hovoříme o protitrendových obchodech, tak bude zpravidla čekat, až cena k dané úrovni dorazí, a sledovat, jak zareaguje. Pokud se zastaví nebo odrazí, může to být dobrý okamžik pro nákup binární opce do protisměru.

Důležité samozřejmě bude načasování vstupu do obchodů, pro to se dají použít například různé svíčkové patterny.

Určitě to ale nezkoušejte jen tak, nejdřív své nápady otestujte na historických datech, případně pak i na demu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *