Jak je to se spready u binárních opcí

spreeadJednou ze základních výhod obchodování binárních opcí by mělo být, že nejsou aplikovány spready, tudíž opravdu stačí ten nejmenší možný pohyb správným směrem, abychom obchod uzavřeli v plném zisku.

Pro začátek připomeňme, že spread je rozdíl mezi cenou nabídky a poptávky, známý je především z obchodování Forexu (více zde), kde můžu být nepěkně velký. Znáte ho v podstatě i ze směnáren a bank, kdy je nákupní kurz každé měny vždy nižší než prodejní. Rozdíl mezi nimi je sprad, na kterém směnárny a banky vydělávají.

S postupem času se ale ukázalo, že i na binárních opcích můžou být aplikované spready, což jejich obchodování značně ztěžuje. Protože cena pak musí nejdřív překonat spread, aby se váš obchod dostal do zisku.

Průšvih je ten, že někteří brokeři aplikovali či aplikují spready skrytě. Na veřejnosti říkají, že je nepoužívají, ale obchodníkům je pak nasadí. Na to je třeba si dávat pozor. Pokud broker používá spready, ve většině případů to je jasně vidět v obchodní platformě, zároveň by to měl deklarovat i na svých webových stránkách.

Bavíme se tu samozřejmě o regulovaných brokerech, protože ti neregulovaní si můžou dělat, co se jim zachce. Většina regulovaných brokerů sídlí na Kypru, přičemž tamní regulátor CySEC nedávno nařídil makléřským společnost, aby jasně vysvětlili tvorbu cen svým zákazníkům, údaje musí být viditelně k dispozici.

Takže u regulovaných brokerů by to mělo být jasně vidět. Pak je samozřejmě na vás, u koho budete obchodovat. Obecně je lepší obchodovat bez spreadů, ale pokud broker aplikuje spread a zároveň výrazně zvýší návratnost investice, i to může být zajímavé. Je třeba to zvážit v souvislosti s vlastní strategií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *