Jak jdou dohromady kryptoměny a binární opce

Digitální měnyMezi podkladovými aktivy, které lze obchodovat přes binární opce, se velmi zajímavou možností stávají digitální měny.

Digitální měnu bitcoin možná ještě neznají všichni, a asi jen málokdo ví, že má stovky konkurentů. Pro binárního obchodníka asi není úplně klíčové vědět vše o kryptoměnách, ale podle mého názoru stojí za to jim věnovat alespoň částečnou pozornost.

Mnoho analytiků předpovídá digitálním měnám zářnou budoucnost a považují je za nástroj, který změní svět. Pojem měna je v tomto případě totiž trochu zavádějící, kryptoměny se dají použít na všechno možné, protože jde v první řadě o technologii blockchainu, který umožňuje decentralizované a nezpochybnitelné záznamy dat.

Podle mě stačí tedy vědět, že se jedná o novou digitální technologii, která má potenciál změnit mnoho věcí. Není proto divu, že jsou trhy s tímto aktivem velmi volatilní. To na jedné straně přináší velké příležitosti pro obchodníky, ale také velká rizika.

U binárních opcí je situace trochu příznivější, protože nezáleží na velikosti cenového pohybu, jen na jeho směru. Nemůže se tedy stát, že nám prudký pohyb třeba Etheru způsobí větší ztrátu, než jsme byli ochotní akceptovat

Digitální měny jsou stále ve svých začátcích, takže jsou trhy s nimi velmi divoké, změny v cenách o desítky procent za den nejsou ničím výjimečným. V krátkodobém horizontu bývá poměrně dost výkyvů, dlouhodobě se ale dají vysledovat trendy, které jsou zatím rostoucí.

Proto pokud se chcete na obchodování kryptoměn podívat, podle mého názoru je lepší se soustředit na dlouhodobější obchody, protože intradenní pohyby se předvídají obtížněji.

Brokeři binárních opcí digitální měny postupně zařazují do svých nabídek, bitcoin je samozřejmostí, nově je možné také obchodovat ethereum, ripple, litecoin a případně i další velké měny. Myslím si, že další budou přibývat, že brzy bude možné obchodovat desítky nejlikvidnějších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *