Binární roboti od brokerů – raději si jich nevšímejte

Poslední dobou pozoruji tendenci brokerů binárních opcí nabízet vlastní automatizaci obchodování, ale podle mě je to nesmysl.

Brokeři chtějí šetřit peníze, a tak si nechávají automatizovat procesy spojené s obsluhováním zákazníků, od jejich registrace a ověření identity, přes podporu až po výběry peněz. To chápu a pro tuto oblast mají automatizovaná softwarová řešení jistě svá opodstatnění.

Pak jsou ale brokeři, nebo dokonce i dodavatelé obchodních platforem, jako Spotoption, kteří se snaží přidávat automatizaci i do obchodování zákazníků. Viz. třeba tento článek. V minulosti jsem zaregistroval také robota Algobit u brokera Optionbit.

Takoví roboti od brokerů mají podle mě smysl pouze v případě, že umožňují automatizaci vaší vlastní strategie. To vám usnadní především testování, v některých případech můžete dokonce opravdu robota nechat obchodovat za sebe, ale to už vyžaduje opravdu velké zkušenosti, něco takového postavit.

Ale opakuji, musí to být vaše strategie, kterou dobře znáte a kterou jste si dlouhým testováním ověřili.

Pokud vám ale broker nabízí robota, který bude obchodovat za vás na základě strategie, kterou stvořil někdo jiný, vůbec o tom neuvažujte. Pokud jsou to strategie od jiných obchodníků, většinou se jedná o pokusy, které nemají moc velkou hodnotu.

Pokud strategii dokonce stvořil sám broker, tak si můžete být jistí, že bude k ničemu. Kdo umí ziskově obchodovat, obchoduje na vlastní účet a vydělává peníze. Rozhodně svoji strategii nerozdává zadarmo do světa, protože by ohrozil její fungování.

Člověk, který umí postavit ziskovou obchodní strategii, nesedí v kanceláři jako zaměstnanec brokera, aby radil ostatním obchodníkům. Takže prostě takovým robotům nevěřte, jsou postavené jen na to, aby uvedli váš kapitál do pohybu a broker na vašem obratu vydělal. A o vaše zisky mu rozhodně nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *