Binární opce – moje zkušenosti s binárním obchodováním

binární opce zkušenostiV tomto článku bych se chtěl podělit o některé své osobní zkušenosti s binárními opcemi. Obchodovat jsem je začal před rokem a od té doby jsem se hodně naučil. Některé mé poznatky by mohly usnadnit cestu ostatním. Shrnu je do bodů.

1. Výběr brokera

Když chcete začít obchodovat třeba Forex, je situace jiná než u binárních opcí. Kvalitních brokerů je totiž celá řada a téměř každý nabízí demo zdarma, takže než si začnete vybírat, komu svěříte své peníze, můžete trénovat zadarmo a bez rizika, takže času máte spoustu.

Binární obchodování je v tomto ohledu jiné. Spolehlivých brokerů zas tolik není a v tuto chvíli nevím o jediném kvalitním, který by nabízel demo zdarma bez nutnosti otevřít nejdřív skutečný účet. Z toho jasně vyplývá, že úplně prvním krokem musí být výběr brokera. A ten nepodceňujte, protože pokud si vyberete špatně například firmu bez licence, můžete snadno o své peníze přijít. Určitě byste si měli vybírat jen mezi regulovanými brokery s licencí od naší ČNB.

2. Trénink

Po otevření účtu si nechte k němu zřídit zmíněné demo, je na požádání. Na něm začněte trénovat a zkoušet obchodování, určitě nezačínejte hned se skutečnými penězi. Nejdříve si musíte nejen osahat obchodní platformu, ale také si vyzkoušet, jestli dokážete obchodovat ziskově. Buďte si jistí, že jestli nedokážete obchodovat ziskově na cvičném účtu, nedokážete to ani na reálném.

Podle mých zkušeností s binárními opcemi byste měli trénovat alespoň několik týdnů. Pokud budou úspěšné, můžete zvážit přechod na živé obchodování. Pokud nebudou, raději dál trénujte.

3. Živé obchodování binárních opcí

Krok do skutečného obchodování bývá poměrně náročný, protože když jde o vaše peníze, zjistíte, že jste najednou nervózní a váhaví. A to je to poslední, co potřebujete, takže mějte na paměti, že zásadní je klid a rozvaha. A s živými penězi určitě není prosto pro experimentování, to dělejte jen na demu. Na reálném účtu se držte plánu a obchodujte ho.

Určitě vás to bude svádět k různým neplánovaným obchodům, ale musíte odolat, jinak se vystavujete riziku, že budete ztrátoví.

Důležité je se držet plánu také co se výše investic týče. Vždy riskujete fixní procento svého kapitálu, doporučuju do pěti procent. Nikdy ho nezvyšujte proto, že „jste si jistí“, že následující obchod vyjde, nebo protože „potřebujete“ dohánět ztráty. Takhle to nefunguje, takový přístup je dlouhodobě ztrátový.

4. Shrnutí zkušeností

Pokud bych měl binární opce a zkušenosti, které jsem získal, shrnout a k něčemu přirovnat, napadá mě vrcholová sportovní sestava, třeba v atletice nebo krasobruslení nebo něčem podobném. Sportovec dlouho trénuje, aby svoji sestavu předvedl v den D bez chybičky a přesně tak, jak si ji naplánoval. Za to ho pak bude hodnotit porota. Určitě nemá prostor pak na olympiádě improvizovat a začít zkoušet různé věci s tím, že by to mohlo být ještě lepší.

Obchodník s binárními opcemi musí postupovat stejně, musí si nejdřív vypilovat ziskový přístup, a ten pak „předvádět“ v trzích při obchodování se skutečnými penězi. Není prostor pro odchylky a pokusy, ty by prostě dopadly špatně. V tomto ohledu je to podobné vrcholovému sportu, musíte podávat soustředěné vrcholové výkony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *