Binární opce – moje strategie pro úspěšné obchodování

Při obchodování binárních opcí je třeba mít určitou strategii, které se budete držet a obchodovat ji přesně. Při obchodování obecně platí, že to důležité se děje mimo něj, samotné obchodování je pak už jen o dodržování systému.

To znamená, že základy ziskům postavíte v rámci příprav, kdy se svůj plán sepíšete. Nemůžete si ale vymyslet jen tak něco, musíte vycházet z toho, co skutečně funguje. Já jsem postupoval tak, že jsem si testoval různé myšlenky a nápady na historických datech, tak jsem dospěl ke vstupům, které obchoduji. Pokusím se je zde popsat.

Moje strategie

trend
Moje vstupy.

Abych nemusel do grafů koukat nonstop, obchoduji čtvrthodinové svíčky. V grafu u brokera Topoption mám zobrazené dva exponenciální klouzavé průměry (EMA) s periodou 34 a 144 (Fibonacciho čísla). To je vše, co potřebuju pro základní orientaci. A teď moje základní pravidla.

  1. Obchoduju jen ve směru trendu. To znamená, když je rychlejší EMA 34 nad EMA 144, tak uvažuju vstupy long (nahoru), a opačně, když je EMA 34 pod EMA 144, uvažuju vstupy short (dolů, viz. první obrázek).
  2. Když se EMY různě kříží sem tam a cena skáče přes ně sem tam, není to pro mě trend a neobchoduju (viz. druhý obrázek).
  3. Když je trend hezky etablovaný hledám vstupy na odrazu od EMA 34. Cena může předtím jít k EMA 144 a otestovat jí, to nevadí. Pokud ale cena nemá problém s překonáním EMA 144, osciluje kolem ní a pak se vrací do trendu, dávám si velký pozor.
  4. Není trend.
    Není trend, neobchoduju.

    Odrazy od EMA 34 se mi musí „líbit“. Je to asi ta nejtěžší část, nevysvětluje se to snadno. Chci, aby cena „respektovala“ EMA 34 a udělal od ní pěkný odraz nějakou silnější svíčkou, což porovnávám ve vztahu s předchozími svíčkami. Dívám se na velikost svíček a jejich těl. První odraz beru jako znamení respektu vůči EMA a vstupy hledám až u dalších odrazů.

  5. Když vidím potenciální vstup, ještě se dívám, jestli má cena dostatečný prostor pro pohyb mým směrem, tedy kolik místa má do vyrovnání předchozího dna/vrcholu.
  6. Když všechno sedí, otevírám obchod na uzavření svíčky, zpravidla binární opci s půlhodinovou splatností, aby cena měla čas udělat, co chci.

A to je vše. Takhle se to zdá poměrně jednoduché, ale chce to v grafech nakoukat ty situace, kdy cena hezky trenduje kolem EMA a odráží se od ní. Počítejte s tím, že nikdy nebudete mít všechny obchody ziskové, ale s trochou tréninku byste měli překročit 60procentní úspěšnost a dopracovat se až k 70procentní úspěšnosti.

A ještě poznámka na závěr, vyhýbejte se obchodování při vyhlašování důležitých ekonomických zpráv. Sledujte kalendář třeba na Forexfactory a neobchodujte 30 minut před a 30 minut po vyhlášení velkých zpráv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *