Binární opce

Binární opce jsou velmi jednoduchý finanční nástroj, který umožňuje téměř komukoliv spekulovat na pohyb cen na různých trzích. Oproti tradičním nástrojům a investování má několik výhod:

  • Abyste vydělali, stačí správně předpovědět jen směr (nahoru nebo dolů), kterým se cena pohne.
  • Nezáleží na velikosti pohybu ceny, může být ten nejmenší možný, přesto dosáhnete plného zisku, pokud pohyb nastane vaším směrem.
  • Nemusíte řešit nic jiného, než jen kdy vstoupíte do obchodu. Všechno ostatní je předem dané, včetně konce obchodu.
  • Nikdy nemůžete ztratit víc, než jste do daného obchodu investovali, takže se ani nemůžete nikdy dostat do mínusu na svém obchodním účtu.

Jak fungují binární opce

Nejlepší je si ukázat příklady, abyste lépe pochopili, jak jednoduché binární obchodování je.

Podívejte se na následující obrázek. V tuto chvíli není podstatné, o jaký trh se jedná, ale vidíte, že cena rostla a teď je na úrovni 122.815. Pokud se rozhodnete tento trh obchodovat pomocí binární opce, vaším úkolem bude správně předpovědět, zda bude cena nad nebo pod 122.815, až obchod skončí.

binarni_opce
Stačí správně předpovědět, zda se cena pohne nahoru nebo dolů.

To je celé. Takhle prostá je podstata tohoto obchodování. Pokud stranu odhadnete správně, dostáhnete plného zisku, pokud špatně, přijdete o částku, kterou jste do obchodu investovali. Samozřejmě může také nastat výjimečný případ, kdy cena bude na úplně stejné úrovni, tedy 122.815, až obchod skončí. V tom případě se vám vrátí investovaná částka a obchod končí nulou.

Splatnost

Posledním dílem skládačky je splatnost neboli expirace. Už jsme si řekli, že řešíte jen, kdy obchod otevřete. Každá opce má totiž svojí splatnost, což není nic jiného než okamžik, kdy se obchod uzavře a kdy dojde k posouzení, zda je cena výš nebo níž, než když jste obchod otevřeli. Ta chvíle je rozhodující proto, jestli bude obchod ziskový nebo ztrátový.

Výdělky

Teď, když už víte, jak se s binární opcemi obchoduje, zcela jistě se budete ptát, kolik s nimi můžete vydělávat. Brokeři většinou nabízejí návratnost 75 až 85 z investice, což znamená, že pokud investujete do obchodu 100, dostanete zpět 175 až 185, což znamená zisk 75 až 85. Měnu záměrně vynecháváme, protože to může být v dolarech, eurech nebo třeba librách. Pokud vám obchod nevyjde, přijdete o svoji investici, tedy o 100.

Z toho tedy vyplývá, že pokud chcete vydělávat, musíte mít úspěšnost vyšší než 50 procent, ve skutečnosti to chce 60 procent a víc. To je jen logické, protože kdyby stačilo méně než 50 procent, stačilo by otevřít vždy obchod na obě strany, a měli byste zaručený zisk.

Druhý binárních opcí

V tomto textu jsme si popsali fungování základního druhu opcí High/Low. Existují však také další druhy, které se už ale svým fungováním blíží jiným nástrojům. Jsou to Touch/No Touch, u kterých se cena musí do určité doby dotknout nebo nedotknou určité úrovně, nebo třeba Boundary, u kterých se cena musí držet za určitou úrovní ceny. Dále pak Ladder, u kterých jsou stanovené různé strike ceny a proměnlivá je návratnost opce v závislosti na pohybu ceny podkladového aktiva.

Zdroj: Binární Opce

One thought on “Binární opce

  1. V prvni rade se musite dozvedet, co jsou to binarni opce a jak se obchoduji. K tomu vam pomuze nas  pruvodce  binarnimi opcemi , kde je vse systematicky vysvetlene. Nasledne je dobre ziskat zkusenosti z praxe, nemusite hned obchodovat s vasimi penezi, ale staci testovat si sve strategie na  demo uctu zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *