Alternativa k technické analýze na binárních opcích

ekonomicky-kalendarKdyž se začátečníci začnou věnovat binárnímu obchodování, často je jejich volbou pro analýzu ceny technická analýza. To určitě není žádnou chybou, ale její protějšek v podobě analýzy fundamentální bývá možná zbytečně opomíjen.

Fundamentální analýza (detaily zde) se zakládá na analýze dějů a zpráv, které ovlivňují cenu. Například u měn na Forexu jsou to zprávy týkající se ekonomiky dané země, jako jsou vývoj HDP, nezaměstnanost, produkce průmyslu atd.

Upřímně řečeno mi ale přijde fundamentální analýza nejtěžší právě na měnách, protože ty jsou vždy v párech, takže musíte sledovat informace k oběma zemím, navíc reakce na ekonomické ukazatele jsou hodně proměnlivé.

Snadnější mi přijde použít fundamentální analýzu pro komodity, ale ještě víc pro akcie. U komodit je pořád poměrně dost složité obsáhnout všechno, co se jich týká, kdežto u firem je asi nejjednodušší sledovat dění kolem vybraných společností. Na druhé straně se zde můžete také setkat s markantním insider tradingem, tedy zneužívání zpráv, než se dostanou na veřejnost.

U akcií malých firem se pak také setkáte s externími snahami o manipulace. Je známo mnoho případů, kdy trhy zbrkle reagovaly na falešné a cíleně vypuštěné informace o určité firmě. Na druhé straně cenový pohyb je cenový pohyb, a na nich se dá vždy vydělat, ať už je způsobilo cokoliv.

Nejlépe se pak obchodují nečekané skandály, které posílají akcie firmy rychle dolů. U takových koupíte binárních opci Put s denní splatností a šance na úspěch je výrazná. Jako třeba nedávno kauza s emisemi Volskwagenu, několik dní nabídla zajímavé obchodní příležitosti.

Ale ani u měn bych fundamentální analýzu zcela neignoroval. Alespoň z toho pohledu, že byste měli vědět, kdy se vyhlašují důležité zprávy týkající se daného páru. U binárních opcí je ta výhoda, že nikdy nemůžete ztratit víc, než jste investovali do obchodu, takže ani gap vás nerozhodí.

Na druhé straně podle mě stojí za zvláštní pozornost, pokud mám signál ke vstupu do obchodu, ale je to těsně před vyhlášením zprávy, protože u nich to zpravidla bývá 50:50, co se týče směru, kterým se poté cena vydá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *